markacija

DRAGI CICIBANI PLANINCI

v soboto, 18. junija 2016, gremo na Krvavec (1853 m).

Pred osnovno šolo na Črešnjevcu se bomo zbrali ob 7. uri in se z avtomobili odpeljali proti Kamniku in naprej skozi Cerklje na Gorenjskem proti vasi Grad (kabinska žičnica) ali čez Ambrož pod Krvavcem do planine Jezerca. Odločitev je vaša.

S kabinsko žičnico se bomo peljali na Gospinec ter pot nadaljevali proti hotelu (cca 45min.) in naprej do doma na Krvavcu (1684 m, cca 45 min.).

Cenik kabinske žičnice (povratna vozovnica):

predšolski otroci gratis,

otroci od 6 let naprej 5 €,

mladi od 15 let naprej 8 €,

starši 8 €,

stari starši 8 €.

ALI z avtomobili do planine Jezerca, nato pa peš preko Kriške planine do doma na Krvavcu (cca 1,5 – 2 uri hoje).

Obe poti sta zelo lepi . Prva nudi več razgleda po naših gorah (Kamniško Savinjske Alpe, Julijske Alpe, ob lepem vremenu se vidi tudi Triglav). Na planini Jezerca pa so planšarije, zato se tod pase veliko krav.

Doma bomo okoli 16.00 ure.

Hrana in pijača iz nahrbtnika.

Obutev močnejša.

Obleka naj bo primerna letnemu času.

Ne pozabite na zaščito pred soncem .

S seboj prinesite planinske dnevnike in veliko dobre volje.

Lep planinski pozdrav.

Mirka Repnik

V primeru dežja pohod odpade.