Na današnji dan, 2. aprila, praznujemo dvoje, in sicer rojstni dan najbolj znanega pravljičarja Hansa Christiana Andersena ter Mednarodni dan knjig za otroke.

Poslanico je letos napisala japonska mladinska pisateljica, ki je ustvarila preko 250 del, prevedenih v več kot 10 jezikov. Leta 2018 je za svoje delo prejela Andersenovo nagrado, najvišje mednarodno priznanje, ki ga prejmejo ustvarjalci mladinske književnosti za celoten opus.

Nana Furiya pa je ilustratorka japonskega rodu in avtorica preko 70 slikanic. Ob tej priložnosti je ustvarila plakat.

Knjižničarka predlaga, da starši v tem tednu preberete svojim otrokom še kakšno knjigo več in kvalitetno preživite skupni čas z njimi.

Če nimate ideje, kaj bi brali pa takoj v knjižnico, knjige nestrpno čakajo na svoje bralce!