V soboto, 1. 6., in nedeljo, 2. 6. 2024, je v Mariboru potekalo osnovnošolsko državno prvenstvo posamezno za učence do 9 let ter ekipno prvenstvo za učence do 12 let.

Ajda Špec je v kategoriji do 8 let osvojila 2. mesto v državi. V absolutni kategoriji do 9 let je med 19 tekmovalkami osvojila 4. mesto.

REZULTATI – Posamično osnovnošolsko državno prvenstvo za učenke do 9 let

V nedeljo je naša ekipa do 12 let (Erik Robnik, Luka Borin, Gal Belna Reher, Vid Merčnik in Patrik Kovač) osvojila 5. mesto v državi. Ta uspeh dobi še večjo veljavo, če vemo, da so naši učenci osvojili 5. mesto med 22 ekipami po najtežjem možnem žrebu. V 9 kolih so igrali z nasprotniki, ki so vsi na koncu končali v zgornji polovici lestvice. Z 11 »match« točkami so imeli enako število točk kot četrto uvrščena ekipa, po »Buchholz« kriteriju pa osvojili celo največ točk – 191 (osvojene točke glede na težavnost nasprotnikov).

REZULTATI – Ekipno osnovnošolsko prvenstvo za učence do 12 let

Čestitamo!