Konec aprila so se osnovnošolci, ki so bili najuspešnejši na šolskem in nato na regijskem tekmovanju, pomerili na 60. državnem tekmovanju v znanju iz matematike. Naši učenci so osvojili 2 zlati in 7 srebrnih Vegovih priznanj.

Šolsko tekmovanje

V mesecu marcu se je izvedlo šolsko tekmovanje:

• na razredni stopnji je tekmovalo 38 učencev, priznanje je osvojilo 15 učencev,
  • od 6. do 9. razreda se je tekmovanja udeležilo 21 učencev, 17 jih je osvojilo priznanje.

15 učencev od 6. do 9. razreda se je uvrstilo na regijsko tekmovanje.

Regijsko tekmovanje

Druga stopnja – regijsko tekmovanje za bronasta Vegova priznanja je v začetku aprila potekalo v Mariboru. V vsakem razredu od 6. do 9. razreda je tekmovalo okoli 60 najbolje uvrščenih učencev šolskega tekmovanja iz 31 šol Podravja. Bronasta Vegova priznanja je osvojilo 14 učencev.

• 6. razred: Gal Frešer (3. mesto), Luka Eisenhut (7. mesto)
  • 7. razred: Ema Krhlanko (9. mesto), Tjaša Hecl (28. mesto),
  • 8. razred: Matija Šalabalija (1. mesto), Taja Šetar (3. mesto), Zarja Hotvat (5. mesto), Karina Sajko (9. mesto) in Zarja Tič (38. mesto),
  • 9. razred: Nika Vlaj (3. mesto), Rok Bauman (4. mesto), Maruša Rak (6. mesto), Mark Ptičar (23. mesto) in Ema Frešer (30. mesto).

Na državno tekmovanje so se uvrstili Gal Frešer, Luka Eisenhut (6. razred), Ema Krhlanko (7. razred), Matija Šalabalija, Taja Šetar, Zarja Horvat, Karina Sajko (8. razred), Nika Vlaj, Rok Bauman in Maruša Rak (9. razred).

Državno tekmovanje

10 naših učencev se je udeležilo državnega tekmovanja za srebrna in zlata Vegova priznanja. 9 učencev je na državnem tekmovanju osvojilo priznanje:

• zlato Vegovo priznanje: Nika Vlaj in Rok Bauman,
  • srebrno Vegovo priznanje: Maruša Rak, Taja Šetar, Karina Sajko, Zarja Horvat, Matija Šalabalija, Ema Krhlanko in Luka Eisenhut.

Vsem iskrene čestitke!

Žarko Šalabalija, učitelj matematike