DOBRODELNA AKCIJA V VRTCU ČREŠNJEVEC-LESKOVEC

V 3. tednu meseca decembra smo na enoti Leskovec v vrtcu Črešnjevec-Leskovec izvedli dobrodelno akcijo z namenom polepšati božično-novoletne praznike za ljudi v stiski. V akciji so sodelovali otroci skupine Metuljčki, njihovi starši in vzgojiteljici Anja Dizdarević in Urška Jaklin Brbre. V sodelovanju s Centrom za socialno delo smo zbirali živila z daljšim rokom trajanja, igrače, šolske potrebščine in izdelke za osebno nego za dve socialno ogroženi družini in starostnika iz okolice Slovenske Bistrice. Otroci so z veseljem darila tudi okrasili s svojimi odtisi dlani in izdelali voščilnice, v katerih so jim zapisali lepe želje za novo leto 2022. V torek, 21. 12. 2021, nas je v vrtcu obiskala ga. Olja Vetrih, ki se je zahvalila otrokom za trud in prevzela darila. Starši in otroci so pokazali veliko zanimanje za akcijo in s tem dokazali, da človeška sočutnost, prijaznost, dobrodelnost in pomoč ljudem v stiski, še niso pozabljene vrednote. (A. Dizdarević)