markacija

DRAGI MLADI PLANINCI

v soboto,  16. 4. 2016 gremo na pohod na JANČE (794 m)

Pred železniško postajo Slovenska Bistrica se bomo zbrali ob 5. 30 uri (bodite točni!), od koder se bomo z vlakom odpeljali v Zasavje do kraja Jevnica.

Tam si bomo oprtali nahrbtnike in se po poti, ki vodi iz kraja Jevnica, povzpeli čez travnike, gozdove in zadnji del po cesti, do vasi Janče, kjer stoji cerkev in planinski dom na Jančah. Po daljšem postanku (počitek in malica) bomo sestopili nazaj v Jevnico in se z vlakom odpeljali proti domu. Tam bomo predvidoma okoli 15. ure

Janče odlikuje lep razgled po dobršnem delu zasavskega hribovja, Kamniško-Savinjskih  Alpah, v jasnem vremenu pa vse do Storžiča, Triglava, Gorjancev in Snežnika.

Skupne hoje bo cca.  3 – 4 ure.

Hrana in pijača iz nahrbtnika, možnost v domu na Jančah.

Obutev močnejša in nepremočljiva.

Obleka naj bo večplastna in primerna letnemu času.

Cena povratne vozovnice Slovenska Bistrica – Jevnica z vključenim popustom Turist vikend znaša za otroke do 12 let – 7,70 eur ter za odrasle – 10,78 eur.

V primeru dežja pohod odpade.

S seboj prinesite planinske dnevnike.

Lep planinski pozdrav, Matej Horvat