Devetnajst najboljših ekip iz področnih tekmovanj se je v nedeljo, 18. 3. 2018, pomerilo v Kranju na šahovskem ekipnem državnem prvenstvu v elitni kategoriji učencev do 15 let. Našo šolsko ekipo so sestavljali šestošolca Matija Čelig in Jaka Kop ter devetošolca Jakob Čelig in Jaša Šalabalija.

Za Jako je igranje na 1. deski s kategoriziranimi šahisti z ratingom tudi preko 2200 predstavljalo pravi izziv, zato je bila vsaka dobljena točka velik uspeh. Matija je v 9 kolih na 2. deski zmagal 5 partij, kar je bilo nad pričakovanji. Tudi Jakob (6/9) in Jaša (6,5/9) sta na 3. in 4. deski igrala brez napak ter na koncu osvojila 3. mesto v razvrstitvah po deskah. Po odigranih devetih kolih so fantje med 19 ekipami končali tekmovanje na odličnem 5. mestu (enako število točk kot tretje uvrščena ekipa).

Končni vrstni red in rezultati