V soboto, 29. 9. 2018, smo imeli športni dan, orientacijski tek. Zbrali smo se pred šolo, nato pa odšli na šolsko igrišče.

Tam so najprej na tek šli 8. in 9. razred, 6. in 7. pa smo igrali T-ball. Ko smo končali z igro, smo dobili malico, nato pa odšli na progo učenci 6. in 7. razreda. Začetek poti je bil pri vojaškem poligonu, kjer smo se razdelili v skupine in dobili navodila. Na poti je bilo pet kontrolnih točk, pri katerih so čakali učitelji, ki so poslušali naše odgovore na vprašanja.  Na cilju pri teniškem igrišču na Črešnjevcu sta nas čakali učiteljici, ki sta zabeležili naš dosežen čas in pravilnost odgovorov. Odšli smo nazaj na šolsko igrišče, kjer smo razglasili rezultate.

Športni dan je na podoben način potekal tudi za učence razredne stopnje, le da so se ti v orientacijskih sposobnostih preizkusili v gozdu okrog lovskega doma na Črešnjevcu.

Nastassja Aleksić in Anja Goričan