Na Ptuju je 12. 2. 2015 potekalo ekipno tekmovanje v šahu v štirih kategorijah (fantje in dekleta do 12 let; fantje in dekleta do 15 let). Našo šolo so zastopale 3 ekipe. Prvo ekipo v kategoriji fantov do 12 let so sestavljali  Jan Žvižaj, Jakob Čelig (6. razred) ter  Urban Mernik in Gal Detiček (5. razred), drugo ekipo v kategoriji fantov do 12 let pa so sestavljali  Matjaž Pinter, Jaka Kop, Matija Čelig (vsi 3. razred) in Vid Golob (6. razred). Tudi v kategoriji fantov do 15 let smo imeli svojo ekipo Jan Brumec (9. razred), Primož Pliberšek, Alen Kraševec (8. razred) ter Martin Grilj in Tadej Rajtmajer (7. razred).

Med 15 ekipami v kategoriji fantov do 12 let je prva ekipa osvojila 5. mesto in druga ekipa (tretješolci) 6. mesto. V kategoriji starejših učencev pa je naša ekipa med 11 ekipami osvojila 4. mesto. Glede na to, da smo imeli v vseh kategorijah mlajše tekmovalce od konkurence (v kategoriji učencev do 12 let so naši učenci 3. razreda bili daleč najmlajši – celo 3 leta mlajši od nasprotnikov) so učenci dosegli izjemne rezultate. Nestrpno že čakamo naslednje leto, ko bomo leto dni starejši in še bolj konkurenčni.

Uradni rezultati področnega tekmovanja (Šah – ekipno) na Ptuju