V sredo, 5. oktobra, smo imeli na šoli namenski dan Uvod v bralno značko, s katerim želimo učence motivirati k branju in pripovedovanju.
Uvodoma so devetošolci v telovadnici pripravili lutkovno predstavo po knjižni predlogi Lise Manthcev Slonom vstop prepovedan za učence 1. razreda in jih s kratkim programom sprejeli v šolsko skupnost.
Po prireditvi so učenci v razredih brali besedila in izdelovali različne izdelke na teme prebranega (stripe, oglase, pesmi, zgodbe, kamišibaj …), pri čemer so se sproščeno in ustvarjalno zabavali.
Ob zaključku dneva smo učence povabili v telovadnico. Učenci in učenke OPZ so nam zapeli pesmico Dežela branja, tretješolci pa so nastopili z deklamacijo pesmi Koprive, ki jo je napisala naša gostja. Nato so si pogledali nastop odlične pesnice, pisateljice ter pripovedovalke Anje Štefan, ki jih je ponesla v svet pravljic in domišljije.